UCZESTNICZKA JĘDRZEJOWSKIEGO OŚRODKA BIERZE UDZIAŁ W KONKURSIE „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W OCZACH I SERCACH POLAKÓW”

Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Jędrzejowie angażuje młodzież oraz zachęca ją do udziału w różnych przedsięwzięciach kulturalno – oświatowych, konkursach, dzięki którym uczestnicy mogą prezentować swoje zdolności  i rozwijać zainteresowania.

Uczestniczka Ośrodka, Agnieszka Drużyńska, laureatka XX Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego „Od narodzin do świętości – obraz z życia św. Jana Pawła II” swoją pasję – malowanie, traktuje jak odskocznię od problemów, jak i wytchnienie od szarej codzienności, zapomnienie o niej. Stosuje różne techniki plastyczne, lecz najbardziej lubi prace tworzone ołówkiem. Inspiracji szuka wokół siebie. Maluje wszystko: postacie, zwierzęta, piękne widoki, martwą naturę.

Kadra Ośrodka wspiera ją w rozwijaniu pasji, pomaga prezentować swój talent. Stąd udział Agnieszki w organizowanym przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie konkursie plastycznym „Święty Jan Paweł II w oczach i sercach Polaków”. Jego celem jest  przybliżenie postaci Karola Wojtyły w związku z obchodzonym w 2020 roku stuleciem urodzin Papieża Polaka, upamiętnienie wiedzy o życiu, działalności i świętości Jana Pawła II, promowanie talentów plastycznych i artystycznych młodzieży.

Naszej uczestniczce kibicujemy, trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Tekst: Magdalena Suszalska-Świeca

Zdjęcia: uczestniczka