WARSZTATY ZE STYLISTĄ ORAZ METAMORFOZY UCZESTNIKÓW W RAMACH PROJEKTU „OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ – YEI” W STASZOWIE

Świadome kreowanie wizerunku oraz wrażenie, jakie wywieramy na innych stanowi ważny aspekt w codziennych kontaktach, szczególnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dlatego też w dniach od 22 listopada do 14 grudnia 2016 roku w jednostce Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Staszowie realizowano warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, połączonych z usługą stylisty, zakupem ubioru a także metamorfozą dla 20 osobowej grupy uczestników biorących udział w projekcie „Obudź swój potencjał – YEI”.

Uczestnicy rozpoczęli od zajęć warsztatowych ze stylistą, mających na celu uświadomienie młodzieży, że w dzisiejszych czasach nasz wizerunek wpływa na ocenę naszych kompetencji. Poprzez poznanie zasad dress codu i wizażu, młodzi ludzie nabyli kompetencje w zakresie dobrej autoprezentacji.

Po zajęciach warsztatowych uczestnicy wspólnie ze stylistą przystąpili do nieco przyjemniejszej czynności jakim był dobór i zakup strojów, odpowiednich na rozmowę o pracę.

Na sam koniec wszyscy przeszli niesamowite metamorfozy po to, by świadomi swojego potencjału, odpowiednio przygotowani i wyposażeni w szereg umiejętności i kwalifikacji w ramach projektu mogli pewnym krokiem wkroczyć na rynek pracy i stawiać czoła wyzwaniom osobistym oraz zawodowym.

Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

 

Fot. 1-5. Beneficjenci w trakcie warsztatów kreowania wizerunku ze stylistką Iwoną Jarzyną

 

Fot. 6-9. Uczestniczki w trakcie zakupów ze stylistką Iwoną Jarzyną

 

Fot. 10-45. Uczestnicy przed i po metamorfozach w ramach projektu

 

Autor tekstu i zdjęć: Agnieszka Siuda