NOWA ODSŁONA GAZETKI INTERNACKIEJ W OSIW OHP W STARACHOWICACH

Nie minęło wiele czasu od Nowego Roku, a wychowankowie Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach już wdrażają w czyn swoje kreatywne pomysły. Redakcja dziennikarskiej gazetki internackiej „Poznaj nasz świat”, działającej przy współpracy z wychowawcą Eweliną Lewkowicz, przygotowała nowy materiał. Tym razem młodzi uczestnicy OHP zadedykowali swoją tablicę grom RPG, zachęcając przy okazji innych mieszkańców internatu, do wspólnej zabawy. RPG-i, czyli gry fabularne, od wielu dziesięcioleci cieszą się ogromną popularnością wśród graczy. Możliwość wykreowania własnego bohatera, spotykanie interesujących postaci, tworzenie zróżnicowanych drużyn, zwiedzanie ciekawych światów, wykonywanie zadań, to tylko niektóre z elementów, za którymi stoi sukces gatunku. Cała rozgrywka toczy się w ramach spotkań – sesji – odbywających się na świetlicy i jest ona konstruowana w oparciu o słowne opisy. Mistrz gry opisuje graczom ich otoczenie i akcje wykonywane przez bohaterów,  gracze natomiast opisują czynności wykonywane przez ich postaci. Co ważne – gra toczy się wyłącznie dzięki wyobraźni graczy i nie potrzeba do niej Internetu. Wiktoria i Kacper napisali kilka tekstów objaśniających istotę gry, przygotowali kartę uczestnika oraz zamieścili wiele ciekawych informacji o tym, jak tworzyć „bajkowe światy”.

– Od dłuższego czasu interesuję się tą tematyką, gram z przyjaciółmi. Mamy swoją drużynę, swoje ulubione postacie. To bardzo konstruktywne spędzanie wolnych chwil, zwłaszcza teraz, gdy za oknem mrok i chłód – wyjaśniła Wiktoria Kozera, członkini Redakcji.

– Aby przygotować się do gry, czytamy sporo książek, zwłaszcza fantastykę. Ostatnio czytaliśmy książki Andrzeja Sapkowskiego. To ogromna skarbnica wiedzy o fantastycznym świecie. Moim zdaniem, lepiej „bawić się” w ten sposób, niż sięgać po używki, marnować czas – dodał Kacper Czyżewski.

Zapraszamy do wspólnej gry!

 

Zdjęcia i tekst: Ewelina Lewkowicz