FERIE ZIMOWE Z KAZIMIERSKIM POŚREDNIKIEM – REKRUTACJA DO PROJEKTU „OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ”

 

W świętokrzyskim dobiegają końca ferie zimowe. Dni wolne od nauki dla jednych były idealnym momentem do wypoczynku przed dalszą nauką, dla innych to czas, w którym można było zaplanować swoją przyszłość.

27 stycznia, w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Kazimierzy Wielkiej odbyło się spotkanie z młodzieżą zainteresowaną przystąpieniem do udziału w projekcie „Obudź swój potencjał – YEI”. To projekt skierowany do młodzieży w wieku 18-24 lata nieuczącej się , pozostającej bez zatrudnienia, a zainteresowanej podniesieniem kwalifikacji społecznych i zawodowych.

W ramach projektu beneficjenci zostaną objęci wsparciem psychologicznym oraz poradnictwem zawodowym, będą uczestniczyć w wybranych kursach i szkoleniach zawodowych, a następnie utrwalą zdobyte umiejętności podczas 3-miesięcznego płatnego stażu u pracodawcy.

Jest to jeden z czterech, projektów zaplanowanych do realizacji przez Ochotnicze Hufce Pracy, finansowanych przy udziale środków z budżetu Unii Europejskiej – Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 – Operacji wspieranej w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

 

Fot. 1.Podczas spotkania z pośrednikiem

 

Autor tekstui zdjęć: Renata Kania