Dzień Dawcy Szpiku z OHP w Galerii Echo „Dzielmy się zdrowiem i życiem”

26 listopada w godz. 10:00 – 17:00  możesz dołączyć do bazy dawców szpiku i uratować komuś życie!

Przyjdź do punktu DKMS w #Galeriiecho na poziomie 0 (okolice sklepu Ziaja). Zarejestruj się i zostań potencjalnym dawcą szpiku lub komórek macierzystych.

Potencjalnym dawcą może zostać osoba:

w przedziale wiekowym 18 – 55 lat o dobrym ogólnym stanie zdrowia bez znacznej nadwagi (BMI poniżej 40) świadoma swojej decyzji udzielająca zgody na pobranie komórek dwiema metodami pobrań po raz pierwszy rejestrująca się jako potencjalny Dawca (nie tylko w bazie DKMS)

Więcej informacji znajdziecie tu https://www.galeriaecho.pl/pl/wydarzenia/pokaz/666,dzien_dawcy_szpiku_w_galerii_echo

Zostań Dawcą Szpiku! I Ty możesz uratować komuś życie!!!

To już kolejna akcja młodzieży ze Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach, w ramach cyklu wydarzeń pod hasłem „Dzielmy się zdrowiem i życiem”. Celem akcji jest propagowanie wiedzy i zwiększenia świadomości społecznej w zakresie krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego oraz transplantacji komórek, tkanek i narządów. Dzięki inicjatywie chcemy przyczynić się do pozyskania nowych potencjalnych dawców, czego efektem będzie poprawa jakości życia lub jego przedłużenie u chorych. Młodzież ze Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP cyklicznie organizuje zbiórki krwi, które za każdym razem spotykają się z dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego województwa.