„Cicha noc… jaki w tobie dzisiaj cud…”

             Boże Narodzenie to najpiękniejsze święto spośród wszystkich świąt, szczególnie radosne, pełne dobrych uczuć, tradycji, pachnące choinką. Spotkanie wigilijne jest tradycją Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Jędrzejowie i stanowi bardzo ważny element wspólnego przebywania ze sobą.

 

             W tym roku tradycyjne spotkanie opłatkowe odbyło się 14 grudnia. Swoją obecnością zaszczycili nas: zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP w Kielcach pan Marcin Stępniewski, Wojewódzki Duszpasterz  Młodzieży OHP ks. Dariusz Jarliński, dyrektor szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Jędrzejowie pani Iwona Sobczyk oraz wychowawcy klas. W spotkaniu uczestniczyła młodzież oraz kadra i pracownicy Ośrodka. Uroczystość rozpoczęła się od inscenizacji słowno – muzycznej przybliżającej temat narodzin Pana Jezusa. Fragmenty biblijne, przeplatane kolędami w wykonaniu młodzieży wprawiły wszystkich w nastrój wyjątkowej radości i bliskości zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego. Po części artystycznej przyszła kolej na świąteczne życzenia. Zaproszeni goście podziękowali uczestnikom za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery, życzyli młodzieży i pracownikom zdrowych, wesołych, pogodnych świąt, wypełnionych miłością  i rodzinnym kolędowaniem.

 

             Po modlitwie i przytoczeniu Słowa Bożego ks. Dariusz Jarliński pobłogosławił opłatki, którymi połamali się uczestnicy spotkania. Następnie wszyscy wspólnie zasiedli do stołu, kosztując  pysznych potraw wigilijnych. Największym powodzeniem cieszyły się pierogi z kapustą i grzybami oraz  kapusta z grochem. W czasie posiłku wsłuchiwano się w śpiew kolęd i podziwiano wystrój świąteczny internatu. Uroczystość przebiegła w iście rodzinnej atmosferze, pełnej ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania.

 

Autor tekstu – Magdalena Suszalska- Świeca

Autor zdjęć – Jan Habel

 

Fot. 1- 12 Spotkanie Wigilijne w Jędrzejowie