OCHOTNICZE HUFCE PRACY
ŚWIĘTOKRZYSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA
                         
Świętokrzyska WK OHP  
ul. Wrzosowa 44  
25-211 Kielce  

tel./fax: (041) 200 17 50  
(041) 200 17 60  



 
Aktualności Przetargi Biuletyn Kontakt Partnerzy Strona główna






POWIAT KIELECKI PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMI

Pod takim hasłem w środę 22 lutego 2017 r. odbyła się konferencja w budynku Starostwa Powiatowego w Kielcach przy ul. Wrzosowej 44 w Kielcach.

Spotkanie skierowane było w szczególności do nauczycieli, rodziców, młodzieży oraz osób zainteresowanych emigracją zarobkową. W konferencji uczestniczyli także przedstawiciele Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP: Alina Kwiatkowska i Katarzyna Jędrasiak - pośredniczki pracy z Młodzieżowego Biura Pracy w Kielcach oraz Anna Kuchta - doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Kielcach.

W czasie konferencji poruszono wiele ciekawych kwestii związanych z handlem ludźmi oraz wyjazdami zagranicznymi do pracy. Okazuje się, że metoda „na pracę” jest jedną z najczęstszych metod werbowania ludzi i czerpania z tego korzyści finansowych.

Aspirant Sztabowy Robert Wojciechowski – przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, w swoim wystąpieniu zwracał uwagę, by nie podejmować decyzji o wyjeździe za granicę pochopnie. Zawsze musimy być czujni i stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec osób, które proponują nam wyjazd. Warto poinformować rodzinę o dokładnym miejscu pobytu i ustalić hasło bezpieczeństwa, które może nam pomóc w razie kłopotów. Powinniśmy przed wyjazdem wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ oraz wykupić ubezpieczenie NNW. Pozwoli nam to w razie choroby uniknąć wysokich za granicą kosztów leczenia.

Doradca EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy – Pan Przemysław Kowalczyk, przybliżył uczestnikom zadania i rolę sieci EURES w pośredniczeniu pracy. System ten, który funkcjonuje także w OHP, to przede wszystkim gwarancja legalności i bezpieczeństwa pracy. Oferty pracy z bazy EURES są dokładnie sprawdzane i weryfikowane.

O tym, na co zwracać uwagę korzystając z usług agencji zatrudnienia i pośrednictwa pracy, mówił w swoim wystąpieniu Pan Czesław Zender - nadinspektor pracy Sekcji Legalności Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach. Podkreślał, by dokładnie sprawdzić daną agencję, to, czy posiada certyfikat oraz czy widnieje w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej. Żadna agencja nie ma prawa żądać od nas opłat za znalezienie pracy.

Konferencję zakończyło wystąpienie Pani Anny Korcipy z Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi nt. podstawowych zasad planowania wyjazdu za granicę.

Udział w tym wydarzeniu pozwolił zaktualizować wiedzę, pracowników Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Kielcach, niezbędną w profesjonalizacji usług z zakresu pośrednictwa pracy oraz doradztwa zawodowego.


Fot. 1-4. W trakcie konferencji


Autor tekstu: Anna Kuchta

Autor zdjęć: Alina Kwiatkowska



Informacje o ŚWK OHP
  Wojewódzka Komenda OHP
  Działalność
  Nasze jednostki
  Rekrutacja
  Absolwenci OHP
  Refundacja
  Projekty EFS
  Mobilne Centrum Informacji Zawodowej
  Oferty pracy
  Komunikaty
  Komenda Główna OHP
Serwisy powiązane z OHP
  Wojewódzkie Komendy OHP
  Centra Kształcenia i Wychowania
  OHP dla Szkoły
Ministerstwa Rządu RP
  Ministerstwo Edukacji Narodowej
  MRPiPS
  MRR
Użyteczne linki
  Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
  Urząd Marszałkowski w Kielcach
  Urząd Miasta Kielce
  Miejski Urząd Pracy
  Powiatowy Urząd Pracy
  Wojewódzki Urząd Pracy
  Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych
  Portal Funduszy Strukturalnych
  Europejski Fundusz Społeczny
  EURES
  EURODESK
  EUROPASS
  PNWM















  swietokrzyska@ohp.pl