
ZAJĘCIA Z MŁODZIEŻĄ - RELACJE W GRUPIE RÓWIEŚNICZEJ
1 grudnia, w Hufcu Pracy w Pińczowie, odbyły się zajęcia z młodzieżą na temat relacji w grupie rówieśniczej, w ramach programu autorskiego Ewy Doroz „Adaptacja”
Zajęcia poprowadził Duszpasterz Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP -ksiądz Dariusz Jarliński. Prowadzący mówił uczestnikom o wzajemnym poszanowaniu , asertywności oraz tolerancji.
Życie w grupie, szkole, internacie, pracy, wymaga od każdego określonego zachowania. Wzajemny szacunek i kultura osobista to podstawa dobrych relacji międzyludzkich.
Ksiądz dużo czasu poświęcił zagadnieniu tolerancji, wskazując młodzieży fakt, z jak wielką różnorodnością spotykamy się, zarówno związaną z wyglądem, jak też z poglądami i religią. Podczas prezentacji, przywołał postać świętego - Jana Pawła II - patrona Ochotniczych Hufców Pracy, który podczas swojego pontyfikatu wiele razy zwracał się do młodzieży i uczył wzajemnego poszanowania i miłości.
Fot. 1. Uczestnicy 13-7 HP podczas spotkania z księdzem kapelanem - Dariuszem Jarlińskim
Autor tekstu i zdjęć: Ewa Doroz
|