
DEBATA MŁODZIEŻOWA W STARACHOWICACH
10 osobowa grupa młodzieży z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach, 12 października, pod opieką pedagoga-Eli Kordeckiej, uczestniczyła w Debacie Młodzieżowej na temat: „Bezpieczeństwo młodzieży w mieście, w powiązaniu z zagrożeniami uzależnieniem od środków odurzających i alkoholu oraz odpowiedzialnością za czyny karalne”.
Debata została zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Starachowicach, pod patronatem Starostwa Powiatowego. Na wstępie, Komendant Policji Powiatowej-mł. insp. Sławomir Sędybył przedstawił zaproszonych gości, m.in. Starostę Powiatu Starachowice-Dariusza Dąbrowskiego oraz omówił cel spotkania.
W debacie wzięła udział młodzież ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych na terenie Starachowic. Całość została podzielona na trzy panele dyskusyjne, nawiązujące do siebie tematycznie. Celem debaty było poznanie poglądów, doświadczeń i opinii uczniów starachowickich szkól średnich na temat zagrożeń w mieście, takich jak: przemoc na ulicach i w szkole, dostęp do używek oraz płynące z tego tytułu konsekwencje, zapoznanie młodzieży z możliwościami poszukiwania wsparcia poprzez zaprezentowanie instytucji udzielających pomocy w trudnych sytuacjach życiowych. Młodzi ludzie chętnie zabierali głos w dyskusji, dzieląc się swoimi poglądami, spostrzeżeniami i uwagami.
Ożywiona dyskusja przyczyniła się do wymiany doświadczeń i obserwacji dotyczących problemu przemocy, handlu używkami i odpowiedzialności za czyny karalne. Młodzież otrzymała wiedzę na temat możliwości poszukiwania pomocy w tym zakresie. Wypracowane efekty będą wskazówkami dla odpowiednich służb do dalszej pracy w zakresie profilaktyki zagrożeń.
Fot. 1. Uczestnicy Debaty Młodzieżowej z OSiW
Fot. 2. Uczestnicy debaty
Fot. 3. W trakcie dyskusji
Autor tekstu i zdjęć Ela Kordecka
|