
XV ŚWIĘTOKRZYSKIE DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE W SANDOMIERZU
6 września, w królewskim mieście Sandomierzu odbyły się XV Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie, na które zapraszali: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezes Świętokrzyskiej Izby Rolnej, Starosta Sandomierski oraz Burmistrz Sandomierza.
Wśród licznych wystawców nie mogło zabraknąć pracowników Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, którą reprezentowali doradcy zawodowi: Monika Kozakiewicz z MCK w Sandomierzu oraz Agnieszka Siuda z MCK w Staszowie.
Rolnicze święto rozpoczęło się o godz. 10:30 spotkaniem zaproszonych gości i oficjalnych delegacji powiatowych przed Zamkiem Królewskim, skąd goście dożynkowi uroczystym przemarszem skierowali się do Katedry Najświętszej Marii Panny na mszę święto w intencji rolników. Po mszy korowód dożynkowy skierował się w stronę Placu Jana Pawła II na którym miała miejsce część artystyczna oraz prezentacja płodów rolnych, maszyn i urządzeń rolniczych, liczne kiermasze: kulinarne, regionalnych wypieków, rękodzieła artystycznego i sztuki ludowej.
W części artystycznej nie zabrakło konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, licznych występów przygotowanych przez Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego pod nazwą „Nuty z naszych stron” oraz inne zespoły.
Celem uczestnictwa w dożynkach była między innymi promocja usług ŚWK OHP oraz konsultacje z doradcą zawodowym. Osoby odwiedzające stoisko mogły skorzystać z tychże bezpłatnych konsultacji, uzyskać informację o aktualnych ofertach szkoleń kwalifikacyjnych realizowanych przez jednostki OHP, prowadzonych projektach oraz ofertach pracy w kraju i zagranicą . Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również materiały i ulotki informacyjne.
Fot. 1-2.Uroczysta inauguracja oraz goście honorowi XV Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich
 |
 |
Fot. 3-6.Stoisko ŚWK OHP oraz doradcy zawodowi udzielający porad
Autor tekstu i zdjęć Monika Kozakiewicz
|