
PROFILAKTYKA HIV I AIDS W KOŃSKICH
W ramach X Koneckich Dni Profilaktyki , 34 uczestników z 13-5 Hufca Pracy w Końskich wzięło udział w szkoleniu na temat HIV i AIDS.
Zajęcia prowadził Roman Latoszyński z Fundacji Res Humanae w Warszawie, który jest nosicielem wirusa HIV.
Wyjaśnił obecnym czym jest HIV i AIDS , w jaki sposób można się nimi zarazić oraz jak normalnie żyć i funkcjonować w społeczeństwie. Swoje słowa popierał przykładami ze swojego życia.
Okres dorastania i młodości jest okresem bardzo trudnym, podejmowane są różne ryzykowne decyzje i zachowania , wtedy w głowie i sercu wiele się dzieje. Prowadzący zajęcia apelował do młodzieży aby starali się podejmować przemyślane decyzje i tym sposobem dbali o siebie, ponieważ ryzykując mogą stracić zdrowie a nawet życie.
Zajęcia prowadzone były w bardzo ciekawej formie. Uczestnicy bez skrępowania zadawali pytania na które uzyskiwali dokładne i obrazowe odpowiedzi poparte konkretnymi przykładami.
Fot. 1. Marcin Szyposzyński wita zebranych
Fot. 2. Prowadzący zajęcia - Roman Latoszyński
Fot. 3. Ożywiona dyskusja
Autor tekstu i zdjęć: Elżbieta Szewczuk
|