OCHOTNICZE HUFCE PRACY
ŚWIĘTOKRZYSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA
                         
Świętokrzyska WK OHP  
ul. Sienkiewicza 36  
25-507 Kielce  

tel./fax: (041) 343 13 54  
(041) 343 13 55  



 
Aktualności Przetargi Biuletyn Kontakt Partnerzy Strona główna






„Sine me de me - beze mnie o mnie” spotkanie z twórczością Józefy Sędkowej

Pani Józefa Sędkowa przez kolejne pokolenia jędrzejowian zapamiętana została jako żona doktora Stanisława Sędka, długoletniego dyrektora szpitala i ordynatora oddziału chirurgicznego. Mało kto wie, że była nauczycielką języka francuskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Jędrzejowie oraz utalentowaną malarką. Malowała rzeczywistość i ubierała ją w słowa, o czym świadczy jej dorobek literacki. Obszerny zbiór wierszy, o różnorodnej tematyce, wystarczyłby na kilka tomików. Chcąc przybliżyć postać pani Józefy Sędkowej, mieszkańcom naszego miasta, Klub Poetycko - Teatralny „W Grocie”, działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie, zorganizował w jędrzejowskim Centrum Kultury, spotkanie z poezją i malarstwem tej niezwykłej postaci.

Podczas koncertu, w którym wzięli udział uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Jędrzejowie z pedagogiem, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr2, przedstawione zostały wiersze patriotyczne i refleksyjne, zaczerpnięte z tomików „Obrazy natury”, „Jest z przedmiotami obcowanie”, „Impresje natury”. Prezentowane utwory pokazały gościom tradycję, kulturę i obyczaje tzw. naszej małej ojczyzny. Swój recytatorski talent zaprezentowała uczestniczka Środowiskowego Hufca Pracy w Jędrzejowie, Monika Smutek.

Było to już kolejne spotkanie uczestników Hufca z poezją. Udział w nich ma zachęcić młodzież do większego zainteresowania tą formą twórczości, jednak bez narzucania sztywnych, jednotorowych interpretacji. Koncert przeniósł wszystkich w krainę subtelności, piękna i wrażliwości, dostarczając tym samym dużej dawki wzruszeń.


Fot. 1. Uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w jędrzejowskim Centrum Kultury


Fot. 2. Recytacja poezji przez uczestniczkę hufca


Fot. 3. Wykonawcy koncertu „Beze mnie o mnie”




Autor tekstu i zdjęć: Magdalena Suszalska-Świeca



Informacje o ŚWK OHP
  Wojewódzka Komenda OHP
  Działalność
  Nasze jednostki
  Rekrutacja
  Absolwenci OHP
  Refundacja
  Projekty EFS
  Mobilne Centrum Informacji Zawodowej
  Praca
  Ogłoszenia
  Komenda Główna OHP
Serwisy powiązane z OHP
  Wojewódzkie Komendy OHP
  Centra Kształcenia i Wychowania
  OHP dla Szkoły
Ministerstwa Rządu RP
  Ministerstwo Edukacji Narodowej
  MPiPS
  MRR
Użyteczne linki
  Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
  Urząd Marszałkowski w Kielcach
  Urząd Miasta Kielce
  Miejski Urząd Pracy
  Powiatowy Urząd Pracy
  Wojewódzki Urząd Pracy
  Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych
  Portal Funduszy Strukturalnych
  Europejski Fundusz Społeczny
  EURES
  EURODESK
  EUROPASS
  PNWM














  swietokrzyska@ohp.pl