Narada kadry kierowniczej w Kielcach
13 kwietnia 2010 r. odbyła się kolejna w tym roku narada kadry kierowniczej Świętokrzyskiej WK OHP.
Spotkanie rozpoczął Wojewódzki Komendant OHP Jerzy Górski, który przypomniał, że całe Ochotnicze Hufce Pracy łączą się w bólu i żałobie narodowej ogłoszonej po katastrofie lotniczej, w której zginął Prezydent RP Pan Lech Kaczyński z małżonką Panią Marią Kaczyńską oraz 94 innych Polaków. Wojewódzki Komendant OHP zaapelował o uczczenie ofiar narodowej tragedii we wszystkich jednostkach organizacyjnych. Kadra uczciła minutą ciszy ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.
Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP Renata Wicha szczegółowo omówiła zagadnienia przekazane podczas narady komendantów wojewódzkich i zastępców z kierownictwem Komendy Głównej OHP. Kadra kierownicza Świętokrzyskiej WK OHP została zapoznana z oceną działalności Komendy za 2009 r. oraz wytycznymi do pracy w 2010 roku.
Kierownicy poszczególnych działów i pracownicy merytoryczni przedstawili analizę realizacji zadaniowego planu pracy w I kwartale b.r. oraz zadania planowane do realizacji w najbliższym czasie. Omówiono przygotowania do realizacji projektów systemowych oraz przygotowanych do realizacji w ramach współpracy międzynarodowej; wykonanie budżetu Świętokrzyskiej WK OHP za I kwartał, realizację planu kontroli i zaleceń pokontrolnych. Analizowano również realizację potencjału organizacyjnego w jednostkach organizacyjnych ŚWK OHP, zrealizowane i planowane przedsięwzięcia kulturalne i sportowe oraz działalność form Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży.
Kierownicy jednostek organizacyjnych przedstawili plany w zakresie rekrutacji młodzieży na rok szkolny 2010/2011 oraz wykaz pracodawców zainteresowanych udziałem w programie "Zdobądź dyplom PIP". Przekazano także informacje w zakresie działań planowanych do realizacji w ramach Świętokrzyskich Dni Profilaktyki pod hasłem "Mężczyzna w rodzinie".
Kolejna narada całej kadry kierowniczej Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Kielcach odbędzie się w czerwcu b.r.
Fot. 1. Naradzie przewodniczył Wojewódzki Komendant OHP Pan Jerzy Górski.
Fot. 2. Wyniki oceny Świętokrzyskiej WK za 2009 rok oraz wytyczne do pracy na 2010 przekazała Pani Renata Wicha.
Fot. 3. W naradzie uczestniczyli kierownicy jednostek organizacyjnych, kierownicy działów i pracownicy merytoryczni Świętokrzyskiej WK OHP.
Autor tekstu i zdjęć: Anna Litwińczuk
|