Targi Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim
Ponad tysiąc osób wzięło udział w Targach Pracy, które odbyły się we wtorek,
24 listopada b.r., organizowanych na terenie Centrum Przedsiębiorczości i Aktywizacji Zawodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przedsięwzięcie realizowane było przez Agencję Rozwoju Lokalnego i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach projektu "Pomocna dłoń - aktywna integracja szansą na lepsze jutro" już po raz trzeci.
Specjalny patronat nad Targami objęła Świętokrzyska Izba Gospodarcza.
Patroni medialni to: TVP Kielce, Polskie Radio Kielce, LTK Krzemionki, Echo
Dnia, Gazeta Ostrowiecka oraz Wiadomości Świętokrzyskie.
Wśród wystawców znalazło się kilkanaście firm poszukujących pracowników, łącznie zebrano około 360 ofert pracy. Przedsiębiorcy poszukiwali między innymi spawaczy, ludzi z uprawnieniami do pracy w gastronomii, sprzedawców, pracowników administracyjno-biurowych. W czasie Targów chętni mogli porozmawiać z każdym przedsiębiorcą oraz zaprezentować swoje kwalifikacje. Sporo osób korzystało także z elektronicznej bazy ofert.
Wśród wystawców znalazły się następujące firmy: Net-Lip (autoryzowany punkt
Netii), Eliza, Kaskader - Centrum Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego Kierowców, Zakład Instalatorstwa Budowlanego Adam Borcuch, Amplico Life, Innovaspal, MAG- KAS, Dromar R.L. Brożek, Jarki II, Remondis, Profi Credit
Poland, Ostrowiecki Kombinat Budowlany, PiPKB Karasińska Justyna, Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA.
W czasie trwania Targów Pracy pośrednicy pracy i doradcy zawodowi
obsługiwali stoisko Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Kielcach, udzielając informacji i porad z zakresu pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego.
Dla osób poszukujących pracy Targi Pracy były doskonałą okazją do
bezpośredniego kontaktu z pracodawcami oraz instytucjami szkoleniowo - edukacyjnymi.
Dla Punktu Pośrednictwa Pracy Targi w Ostrowcu Świętokrzyskim były
doskonałą okazją do zaprezentowania nowej jednostki służącej pomocą w znalezieniu pracy. Dzięki targom pozyskaliśmy wiele osób zainteresowanych naszą ofertą.
Punkt Pośrednictwa Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim powstał w ramach projektu "OHP jako realizator usług rynku pracy" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Autor tekstu i zdjęć: Anna Kaniewska
|