OCHOTNICZE HUFCE PRACY
ŚWIĘTOKRZYSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA
                         
Świętokrzyska WK OHP  
ul. Sienkiewicza 36  
25-507 Kielce  

tel./fax: (041) 343 13 54  
(041) 343 13 55  



 
Aktualności Przetargi Biuletyn Kontakt Partnerzy Strona główna




Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych

04 listopada 2009r. w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach odbyła się Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane po raz pierwszy przez świętokrzyski oddział Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych przy współpracy Miejskiego Urzędu Pracy i regionalnego oddziału PFRON-u.

Poruszanie się po współczesnym rynku często bywa trudne dla osób które nie mają żadnych ograniczeń, tym bardziej na róże bariery napotykają osoby niepełnosprawne. Zdarza się, że postrzegani są jako pracownicy mniej efektywni, co podważa ich poczucie wartości i wiary w swoje możliwości. Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych wspiera osoby niepełnosprawne na rynku pracy i pomaga im w znalezieniu pracy. Jedną z takich form pomocy była właśnie zorganizowana giełda pracy.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali pracodawcy którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne, oraz organizacje i urzędy, które pomagają tej grupie osób szczególnie zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wśród pracodawców najwięcej ofert przygotowały firmy ochroniarskie. W spotkaniu uczestniczyły także: Miejski Urząd Pracy, Powiatowy Urząd Pracy, Wojewódzki Urząd Pracy, Państwowa Inspekcja Pracy, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Osoby poszukujące pracy mogły uzyskać porady prawne w zakresie prawa pracy oraz skorzystać ze wsparcia doradców zawodowych.

Wśród przybyłych na giełdę pracodawców i instytucji rynku pracy nie zabrakło również Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP którą reprezentowało Młodzieżowe Biuro Pracy w Kielcach. Mieliśmy do zaoferowania takie stanowiska pracy jak: sprzedawca, wartownik, przedstawiciel handlowy, kasjer, pracownik ochrony, kelner, pracownik porządkowy, telemarketer. Wśród tych ofert, osoby niepełnosprawne mogły znaleźć coś dla siebie. Odwiedzający stoisko MBP mogli również zapoznać się z ulotami i broszurami informacyjnymi wydanymi przez OHP, dotyczącymi rynku pracy.

Miejmy nadzieje że tego typu giełdy wpiszą się na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez instytucje rynku pracy na rzecz osób niepełnosprawnych. Takie przedsięwzięcia są zawsze okazją do wymiany informacji i doświadczeń oraz nawiązania bezpośrednich kontaktów między pracodawcami a potencjalnymi pracownikami.

Autor tekstu: Alina Kwiatkowska



Informacje o ŚWK OHP
  Historia OHP
  Kierownictwo
  Nasze jednostki
  Rekrutacja
  Refundacja
  Projekty EFS
  Praca
  Ogłoszenia
  Komenda Główna OHP
  Gospodarstwo Pomocnicze
Serwisy powiązane z OHP
  Wojewódzkie Komendy OHP
  Centra Kształcenia i Wychowania
  OHP dla Szkoły
Ministerstwa Rządu RP
  Ministerstwo Edukacji Narodowej
  MPiPS
  MRR
Użyteczne linki
  Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
  Urząd Marszałkowski w Kielcach
  Urząd Miasta Kielce
  Miejski Urząd Pracy
  Powiatowy Urząd Pracy
  Wojewódzki Urząd Pracy
  Portal Funduszy Strukturalnych
  Europejski Fundusz Społeczny
  EURES
  EURODESK
  EUROPASS
  PNWM













  swietokrzyska@ohp.pl