XIV RODZINNA MAJÓWKA ROWEROWA W KIELCACH

Pięcioro uczestników z 13-3 Hufca Pracy w Kielcach aktywnie spędziło ubiegłą sobotę – 18 maja, biorąc udział w XIV Rodzinnej Majówce Rowerowej. Organizatorami była kuria diecezjalna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach oraz Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach. Pomysłodawcą majówki oraz jej czynnym uczestnikiem od 14 lat, jest ksiądz biskup Marian Florczyk, który rozpoczął wyjazd rowerowy modlitwą na placu Jana Pawła II i poświęceniem rowerów.

Trasa rowerowa liczyła 21 km i wiodła od placu przy kieleckiej Katedrze do miejscowości Borków. Podczas postoju w kościele w Kaczynie, gdzie jest ołtarz Św. Jana Pawła II, pamiątki oraz relikwie, ks. biskup zadedykował wyjazd polskiemu papieżowi. Odbyło się również nabożeństwo majowe w intencji matek.

Tłum kolarzy w kamizelkach odblaskowych prezentował się imponująco na całej trasie. Przejechane kilometry nikomu nie sprawiły większych trudności.

Majówka miała charakter spotkania sportowego, ale i duchownego, modlitewnego. Jej celem było upamiętnienie osoby Św. Jana Pawła II, integracja podczas trasy oraz promocja walorów turystycznych i krajoznawczych Kielc i okolic.

Impreza przebiegła w bardzo miłej, przyjaznej i ciepłej atmosferze, humory dopisywały wszystkim uczestnikom na całej trasie. Na mecie w Borkowie odbył się festyn dla uczestników wyprawy.

 

 

Autor tekstu i zdjęć: Marta Zębala