WYJŚCIE NAPRZECIW POTRZEBOM MŁODZIEŻY

W dniu 09.08.2019 r. w Galerii Korona w Kielcach pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży zorganizowali akcję promocyjno-informacyjną w ramach „Lato z OHP”. Młodzież zainteresowana ofertami pracy, doradztwem zawodowym, kształceniem i podnoszeniem swoich kwalifikacji mogła skorzystać z pomocy doradcy zawodowego MCIZ i pośrednika pracy MBP w Kielcach.

Młodzież miała możliwość uzyskać informację na temat ofert pracy wakacyjnej, krótkoterminowej jak i stałej w takich branżach jak: handel, gastronomia, produkcja, usługi. Wiele osób zainteresowanych było ofertami zagranicznymi w ramach sieci EURES w Niemczech, Holandii, Norwegii czy Szwecji. Doradca zawodowy udzielał wskazówek dotyczących rozmowy z pracodawcą, młodzież chętnie korzystała z sugestii w kwestii profesjonalnego przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Rozmawiano z młodymi osobami i ich rodzicami na temat możliwości podjęcia praktycznej nauki zawodu w jednostkach ŚWK OHP w Kielcach na terenie woj. świętokrzyskiego, a także na temat wakacyjnych ofert pracy dla nieletnich.

Akcja promocyjna zrealizowana została dzięki współpracy z Galerią Korona  Kielce. Była to kolejna inicjatywa pracowników rynku pracy mająca na celu wyjście do młodzieży i promocję działań Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Kielcach.

Autorzy tekstu i zdjęć: Paulina Naporowska, Alina Kwiatkowska, Dawid Tobiasz