WYBORY DO WOJEWÓDZKIEJ RADY MŁODZIEŻY I KLUBU AKTYWNYCH

W dniu 1 października 2018 roku, w siedzibie 13-3 Hufca Pracy w Kielcach, odbyły się wybory do Wojewódzkiej Rady Młodzieży oraz Wojewódzkiego Klubu Aktywnych w Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Kielcach.

Wojewódzki Komendant ŚWK OHP w Kielcach, pan Jacek Sabat uroczyście powitał młodzież oraz wychowawców. Poinformował o tym, jak ważna jest współpraca Wojewódzkiej Rady Młodzieży oraz Wojewódzkiego Klubu Aktywnych ze Świętokrzyską Wojewódzką Komendą OHP. Podkreślił, jak duże znaczenie ma angażowanie się młodzieży w realizację zadań ŚWK OHP.

Dyrektor Biura ŚWK OHP w Kielcach, pan Krzysztof Randla, przedstawił zakres pracy  Wojewódzkiej Rady Młodzieży oraz Wojewódzkiego Klubu Aktywnych oraz wyjaśnił jak będzie przebiegało głosowanie. Następnie uczestnicy, ubiegający się o stanowisko przewodniczącego Rady Młodzieży zaprezentowali swoje programy.

Po prezentacji programów i osób, które będą ubiegały się o funkcję w Radzie Młodzieży przystąpiono do wyborów. W wyniku głosowania wybrano:

–  Przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Młodzieży – Natalię Nawrocką z 13-3 HP Kielce,

– Zastępcę Przewodniczącego – Sylwię Dróżdż z OSiW Starachowice,

– Sekretarza – Angelikę Drabik z 13-7 HP Pińczów.

Powołano również „Wojewódzki Klub Aktywnych”. W jego skład weszło po dwóch uczestników z każdej jednostki:

– Natalia Nawrocka i Marta Borzycka (13-3 HP Kielce),

– Sylwia Dróżdż i Bartłomiej Grunt (OSiW Starachowice),

– Angelika Drabik i Oskar Zawierucha (13-7 HP Pińczów),

– Roksana Nowak i Patrycja Winiarska (13-1 HP Skarżysko – Kamienna),

– Katarzyna Wiśniewska i Trębarczyk Patryk ( 13-5 HP Końskie),

– Sylwia Piszczek i Seweryn Baran ( 13-1 ŚHP Jędrzejów).

Wybranemu Zarządowi gratulacje złożył Wojewódzki Komendant ŚWK OHP w Kielcach,  pan Jacek Sabat, życząc wielu sukcesów w działalności społecznej, jednocześnie nakreślił wyzwania stojące przed Wojewódzką Radą Młodzieży.

 

Autor tekstu: Bartłomiej Woś

Autor zdjęć: Anna Kozłowska