Włoszczowska młodzież z wizytą u pracodawcy

             Wiedza na temat wybranych zawodów jest bardzo ważna, a uzupełnianie jej w sposób ciągły ma znaczenie dla młodych którzy wchodzą na rynek pracy i często ich wyobrażenie o konkretnym zawodzie może być mylne. W dniu 19 września pracownice Młodzieżowego Centrum Kariery we Włoszczowie zorganizowały wyjście do włoszczowskich pracodawców – Studio fryzjerskie ”Ola” oraz do  Salonu kosmetcznego ”Styl”. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia w zawodzie fryzjer i sprzedawca.

                Celem wizyty było zapoznanie i omówienie wymagań i kwalifikacji zawodowych dotyczących zakresu obowiazków na stanowisku fryzjer damski-męski oraz stylista paznokci różnymi metodami. Podczas prelekcji pracodawcy omówili prezyspozycje zawodowe w danych zawodach. Panie opowiedziały o przebiegu własnej kariery od samego poczatku aż do dnia dzisiejszego.

                Młodzież zadawała wiele pytań dotyczacych prowadzenia własnego biznesu w tym zakładania i prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej. Wyjście zaoowocowała nowymi pomysłami i planami na przyszłość.

 

Zdj.1,2,3,4,5; Podczas  wycieczki

Autor tekstu: Wioletta Hupa

Autor zdjęć: Teresa Skrobisz, Wioletta Hupa