Wizyta studyjna w AUTO ADAMCZAK

    Młodzież z kieleckiego Hufca Pracy kształcąca się w zawodach mechanik oraz elektromechanik pojazdów samochodowych uczestniczyła w wizycie studyjnej zorganizowanej przez MCK Kielce w firmie napraw samochodowych Auto Adamczak Kielce-Cedzyna.

Wizyta rozpoczęła się od powitania grupy przez Właściciela firmy Pana Marka Adamczaka wraz z córką Panią Ewą, którzy opowiedzieli ciekawą historię firmy rodzinnej z tradycjami założoną w roku 1977. Prezentowany zakład samochodowy wyróżnia się na lokalnym rynku usług motoryzacyjnych poprzez wysoką jakość świadczonych usług poparty certyfikatem systemu zarządzania jakością ISO 9001 wydanym przez TÜV Thuringen, co w tej branży jest rzadkością.

Uczestnicy mieli okazję poznać funkcjonowanie i organizację pracy certyfikowanego zakładu napraw samochodowych, który działa zgodnie z branżowymi procedurami i instrukcjami stanowiskowymi. Zaprezentowany został usystematyzowany ciąg stanowisk napraw samochodów gdzie młodzież mogła porównać organizację pracy odwiedzanego zakładu ze swoimi miejscami odbywania praktyk zawodowych. Uczestnicy mieli także okazję bezpośrednio porozmawiać z młodzieżą odbywającą praktyki w tutejszej firmie i wyciągnąć własne wnioski na przyszłość.

Po wizycie zakładu pracy, na uczestników czekała dodatkowa atrakcja – zwiedzanie Muzeum Samochodu Papieskiego JP2. Pasja do branży motoryzacyjnej właściciela firmy Pana Marka Adamczaka doprowadziła do pozyskania i odbudowy pojazdu zbudowanego specjalnie dla Papieża do podróżowania po Polsce podczas jego pierwszej pielgrzymki do rodzinnego kraju w 1979r. Dla zainteresowanych więcej informacji na stronie muzeum pod linkiem: https://www.msjp2.pl/

Wizyta w zakładzie napraw samochodowych pokazała młodzieży jak połączenie pasji i etosu pracy rzemieślnika buduje sukces osobisty i zawodowy. Serdecznie dziękujemy Właścicielowi firmy Auto Adamczak za prezentację i cenne wskazówki zawodowe dla uczestników na przyszłość.

Autor treści i zdjęć: Mariusz Bińkowski, Pośrednik pracy – stażysta MCK Kielce

Opiekun grupy z Hufca – wychowawca p.Anna Tkacz

Wizyta studyjna w firmie Auto Adamczak Marek Adamczak zrealizowana w dniu 23.11.22