WIGILIA W 13-2 OŚRODKU SZKOLENIA I WYCHOWANIA W JĘDRZEJOWIE

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Nie ma w kalendarzu świąt bardziej rodzinnych niż te grudniowe. Każdy z nas czeka na ten jedyny wyjątkowy wieczór, podczas którego świat staje się piękniejszy, weselszy, pozbawiony trosk i smutku, który łączy nas i sprawia, że stajemy się lepsi. W ten wieczór zapomina się o krzywdach i żalach, wybacza błędy, występki. W świątecznej atmosferze, pełnej radości już po raz kolejny 12 grudnia 2019 r. w 13-2 Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Jędrzejowie odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne, w którym wzięli udział uczestnicy, pracownicy Ośrodka oraz licznie zaproszeni goście. W tym dniu obecnością zaszczycili nas: Komendant Wojewódzki ŚWK OHP w Kielcach Pan Jacek Sabat, Starosta Jędrzejowski  Pan Paweł Faryna, Pani Renata Wicha Doradca Komendanta Głównego OHP , Duszpasterz Wojewódzki OHP  ks. Dariusz Jarliński, sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Pani Renata Kawiorska, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego „Grota” Pani Jolanta Jędrzejewska, Dyrektor Szkół ZDZ w Jędrzejowie Pani Iwona Sobczyk, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jędrzejowie   Pani Barbara Ciechanowska, dyrektorzy placówek i organizacji współpracujących z naszym Ośrodkiem.  Licznie przybyli również pracodawcy oraz absolwenci. Wszystkich zebranych powitała Kierownik 13-2 OSiW Pani Bożena Kucybała, która na początek zaprosiła wszystkich zebranych na Jasełka, w wykonaniu uczestników Ośrodka. Przedstawienie przybliżyło nam cud narodzin Jezusa Chrystusa a uczestnicy doskonale wcielili się w role Maryi, Józefa, Heroda, Pasterzy, przykuwając uwagę zaproszonych gości, wychowawców i uczestników placówki.

Komendant Wojewódzki OHP w Kielcach Pan Jacek Sabat zabierając głos życzył wszystkim zebranym zdrowych i radosnych świąt oraz sukcesów w pracy i w nauce w nowym 2020 roku.

Bardzo miłym akcentem było wręczenie prezentów w postaci kompletów pościeli i ręczników podopiecznym Placówki Opiekuńczej „Nasz Dom” w Ostrowcu Świętokrzyskim a zarazem naszych uczestników przez sponsorów państwo Dorotę i Zbigniewa Żelazików na ręce siostry Dyrektor Elżbiety Kot. Ksiądz Dariusz odmówił modlitwę, poświęcił opłatki oraz pobłogosławił zebranych. Wspólnie dzieliliśmy się  opłatkiem oraz składaliśmy  sobie życzenia – to wzruszający moment, kiedy każdy każdemu składa najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i spełnienia najskrytszych marzeń.  Wreszcie nadszedł czas wieczerzy wigilijnej. Na wigilijnych stołach nakrytych białymi obrusami, pięknie udekorowanymi  znalazły się tradycyjne potrawy: min. zupa grzybowa, smażony karp, pierogi z grzybami, śledź, barszcz czerwony. Nie zabrakło także świątecznych wypieków przygotowanych przez naszych uczestników. Ostatnim ważnym punktem wigilijnego spotkania było wspólne kolędowanie.

 

Autor tekstu: Jan Habel            

Autor zdjęć: Dawid Wojtasiak