UDANY WYSTĘP „KAMELEONA” PODCZAS V DNIA SENIORA W STARACHOWICACH

7 września w Starachowicach odbył się festyn „Pod skałkami” z okazji V Dnia Seniora. Impreza rozpoczęła się „Narodowym Czytaniem”. W tym roku znane nowele klasyków literatury polskiej czytali seniorzy, Starosta Starachowicki Piotr Babicki, dyrektorzy placówek kultury oraz przedstawiciele miejskich bibliotek.

Po godzinnej lekturze nowel imprezę „Pod skałkami” rozpoczął polonez w wykonaniu starachowickich seniorów. Zarówno choreografia jak i barwne stroje z epoki par tanecznych – bardzo się podobały. Po polonezie część artystyczną pikniku rozpoczęła grupa „Kameleon”z OSiW OHP ze Starachowic. Uczestników imprezy, seniorów i mieszkańców grupa bawiła znanymi przebojami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Były „Małe tęsknoty”, Szklana pogoda”, „Windą do nieba”, „Babę zesłał Bóg”, „Kasztany” i na zakończenie dedykowana specjalnie starachowickim seniorom piosenka „Kocham cię życie”. Kabaretowym przerywnikiem wykonywanych przebojów był skecz pt. „Stacja Pipi”, ukazujący nonsensy współczesnego marketingu. W „Kameleonie” wystąpili wokalnie: Patrycja Mazur, Milena Ryś i Klaudia Wojciechowska, zaś kabaretowo: Klaudia Matejska, Wiktoria Bracik i Joanna Orczyk. Po występie dziewcząt z grupy artystycznej ze starachowickiego OHP, wychowawca Maciej Górski dziękując za zaproszenie, bardzo ciepłe przyjęcie i oklaski, życzył starachowickim seniorom dużo zdrowia i pogody ducha. Prowadzący piknik znany w mieście animator kultury Jacek Tarnowski podziękował „Kameleonowi” za „wspaniały występ i wkład w organizację imprezy”.

W dalszej części pikniku miały miejsce występy zespołów artystycznych, wspólna zabawa taneczna „zumba”, konkursy, degustacje potraw, pokazy karate oraz taneczny wieczór.

Prowadzący grupę wychowawca Maciej Górski bardzo dziękuje dziewczętom z „Kameleona” za udany występ i reprezentowanie na wielu scenach starachowickiej placówki OHP oraz za wielokrotne poświęcanie wolnego czasu na działalność artystyczną.  Szczególne podziękowanie skierowane jest do  wspaniałej absolwentki Patrycji Mazur, której wokalne interpretacje wybranych utworów stanowią zawsze „wartość dodaną”  prezentacji „Kameleona”.

Niektóre zdjęcia zostały udostępnione za zgodą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach.

 

Autor tekstu i zdjęć: Maciej Górski