UCZESTNICY STARACHOWICKIEGO OSIW OHP W KIELECKIM TEATRZE

Jakże miło było zasiąść w lożach teatru i obejrzeć wspaniały spektakl! W czwartek, 16 maja, dziesięcioosobowa grupa młodzieży ze starachowickiego Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, wraz z wychowawcą, panią Eweliną Lewkowicz, brała udział w niecodziennym wydarzeniu – wyjeździe do kieleckiego teatru im. Stefana Żeromskiego. Na scenie zaprezentowano spektakl  „Pinokio” w scenicznej adaptacji Grzegorza Cinkowskiego i reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego. Niezwykle barwne przedstawienie, z ciekawą scenografią, kostiumami i grą świateł, spowodowało, że na chwilę rzeczywiście wszyscy przenieśliśmy się w krainę baśni.

Było fantastycznie. Bardzo podobały mi się sceny muzyczne, scena burzy na morzu, albo scena ze złotą kurtyną, gdy Pinokio marzy o bogactwie. W blasku świateł wszystko migało, mieniło się jakby rzeczywiście było tam błyszczące złoto – powiedziała po zakończonym spektaklu Ewa.

Mimo, że „Pinokio” każdemu kojarzy się z bajką dla dzieci, to po obejrzeniu tego przedstawienia mam wrażenie, że tak nie jest. To opowieść o irytującym i egoistycznym dzieciaku oraz o jego kochającym ojcu. Generalnie ta opowieść skierowana jest do wszystkich, aby pokazać, jak wielka jest siła miłości – skomentowała Samanta.

Dla mnie to było wzruszające, popłakałam się trochę – dodała Ola.

Wyjazd do teatru organizowała Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach, w ramach realizowanego obecnie programu pt. „Oczarowani sztuką”, którego celem jest zachęcenie młodzieży do podejmowania kontaktów ze sztuką tzw. wysoką i pokazanie im, że sztuka elitarna wcale nie jest nudna.

Autor tekstu i zdjęć:  Ewelina Lewkowicz