Uczestnicy skarżyskiego Hufca Pracy na kręgielni

              Uczestnicy skarżyskiego Hufca Pracy pod opieką kadry wychowawczej wybrali się na kręgielnie. Po dotarciu na miejsce młodzież wypożyczyła odpowiednie obuwie. W bowling można grać tylko w specjalnym, przeznaczonym do tego sportu obuwiu.

Zasadniczą cechą, która wyróżnia te buty spośród innych to specjalna skórzana podeszwa. Jej funkcją jest chronić rozbieg przed starciem. Najważniejszą funkcję, jaką pełnią buty do gry w bowling to ochrona kolan przed nadmiernymi obciążeniami, bo dzięki nim gracz jest w stanie zrobić tzw. ślizg (slide) w końcowej fazie rzutu. Następnie przeprowadzone zostało szkolenie poprawnego korzystania z kręgielni. Dla wychowanków zostały zarezerwowane 3 tory. Gra odbywała się w grupach pięcioosobowych.

Młodzież po szkoleniu dobierała dla siebie odpowiednie rozmiary kul do gry w kręgle. Kule zróżnicowane są według wagi oraz według rozmiaru otworów na palce. Dobór kuli jest uzależniony od indywidualnych preferencji oraz predyspozycji gracza. Jeżeli chodzi o ciężar, to kula powinna być dla gracza na tyle ciężka, żeby swobodnie nią rzucać. Kula nie może być zbyt lekka. Uczestnicy z zadowoleniem spędzili czas na kręgielni i z ochotą wyrazili chęć na kolejne wyjścia.

 Autor tekstu i zdjęć: Justyna Warwas, Agata Włodarczyk