Świadomy start w przyszłość

              Doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Sandomierzu realizuje wsparcie dla młodzieży z terenu powiatu sandomierskiego, tym razem odwiedziła Szkołę Podstawową w Śmiechowicach, gdzie zrealizowała dwudniowe warsztaty o tematyce planowania kariery edukacyjno- zawodowej. Zajęcia odbyły się 10 i 11 maja i miały na celu przedstawienie młodzieży wszystkich aspektów wyboru przyszłej szkoły i zawodu oraz uświadomienie ogromnego wpływu poznania własnego potencjału na trafność podejmowanych decyzji.

Podczas zajęć uczniowie poznali etapy prawidłowego planowania przyszłości, tworzyli definicje kariery zawodowej, obejrzeli wywiady z przedstawicielami różnych zawodów i zastanawiali się co było fundamentem ich sukcesu. Dowiedzieli się jak ważna, w procesie planowanie, jest umiejętność wyszukiwania informacji oraz poznali branże i zawody przyszłości. Dyskutowali nad zmarnowanymi szansami poznanych bohaterów, a także wykonali ćwiczenia wspomagające samopoznanie oraz zbadali własne uzdolnienia zawodowe.

Zajęcia z młodzieżą były także doskonałą okazją do promocji usług jednostek OHP z zakresu rozwoju zawodowego oraz wychowania, a także poinformowania o trwającej rekrutacji do HP i OSiW na rok szkolny 2022/ 2023.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. 1- 8. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiechowicach podczas zajęć z doradcą zawodowym MCK Sandomierz

Autor tekstu i zdjęć: Monika Kozakiewicz