STAŻ ZAWODOWY W PROJEKCIE „OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ – YEI” W BUSKU – ZDROJU

 

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Busku- Zdroju trwa realizacja projektu „Obudź swój potencjał- YEI” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudniania ludzi młodych. Ostatnim etapem wsparcia w ramach projektu jest realizacja 3-miesięcznych staży zawodowych, które stanowią kluczowy element tzw. Gwarancji dla młodzieży. Od 2 do 10 stycznia 2017 r. dziewiętnaście osób rozpoczęło staże zawodowe w zawodach zgodnych z wyuczonymi podczas kursów.

Staże w Busku – Zdroju odbywają się zgodnie z przygotowanym programem zawierającym opis zadań, jakie będą wykonywane podczas stażu. Czas pracy stażystów to 40 godzin tygodniowo, zaś dla osób z orzeczeniami o niepełnosprawności – 35 godzin tygodniowo.

10 marca b.r. pracownice buskiego MCK OHP Elżbieta Scióg i Edyta Stefaniak monitorowały Firmę „MediaSphere”, z siedzibą w Busku- Zdroju, przy ul. Partyzantów 19 gdzie staż na stanowisku pracownika biurowego odbywa dwójka uczestników projektu: Sabina Szczepanek i Arkadiusz Kucharski.

Stażyści nadzorują dokumentację firmy, prowadzą korespondencje firmową, ewidencjonują czas pracy i zatrudnienia pracowników, przygotowują raporty i pisma oraz obsługują kontrahentów firmy „MediaSphere”.

Tak odpowiedzialne zadania nie byłyby możliwe do realizowania bez wsparcia opiekuna stażystów – Pana Pawła Szczepanika, który służy Sabinie i Arkowi wsparciem i podpowiedziami w każdej, wymagającej tego sytuacji.

Fot. 1-3. Arek i Sabina podczas wykonywania obowiązków w „MediaSphere”

Autor tekstu i zdjęć: Elżbieta Ścióg, Edyta Stefaniak