REGIONALNE SPOTKANIE AKTYWNYCH W STARACHOWICACH

Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Starachowicach od 29 września do 1 października gościł uczestników Regionalnego Spotkania Aktywnych. W spotkaniu uczestniczyło w sumie siedemnaście osób – przedstawicieli jednostek Ochotniczych Hufców Pracy z województw: podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.

Program zjazdu podzielony był na dwie części. Pierwsza dotyczyła warsztatów szkoleniowych. Zajęcia miały charakter integracyjny i poznawczy. Młodzież doskonaliła własne umiejętności pracy w zespole, niezbędne do działań w Klubie Aktywnych. Ponadto poznała skuteczne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz wymieniła własne doświadczenia związane z zajęciami praktycznej nauki zawodu.

Druga część obejmowała działania o charakterze kulturalno-oświatowym i sportowo-rekreacyjnym. Młodzież zwiedziła ekspozycje związane z historią Starachowic, które znajdują się na terenie lokalnego Muzeum Przyrody i Techniki. Ponadto odbyła wycieczkę do Bałtowa. Jej główną atrakcją stała się przejażdżka kolejką Rollercoaster.

Zainteresowaniem cieszył się także Park Rozrywki oraz Zwierzyniec. Mnóstwo pozytywnych emocji i energii dostarczył pobyt na kręgielni i wspólne ognisko.