REALITY SHOW TVP 1 WE WSPÓŁPRACY Z OCHOTNICZYMI HUFCAMI PRACY‼️

W 10 odcinkowym programie „8 Wspaniałych” – zostaną zawarte i wyemitowane wątki dotyczące istnienia i działalności Ochotniczych Hufców Pracy. Program był realizowany w lutym 2020 r. w ECKiW OHP w Roskoszy.

Mając na celu przywracanie świadomości społecznej w zakresie istnienia i działalności Ochotniczych Hufców Pracy Komenda Główna OHP podjęła w lutym 2020 roku współpracę z Telewizją Polską S.A. w celu realizacji programu typu reality-show, w którym wybrany obiekt i wytypowani pracownicy oraz wychowankowie OHP stanowiliby fachowe wsparcie dla głównych bohaterów programu.

W programie zostało nagranych ośmiu instruktorów praktycznej nauki zawodu z różnych jednostek organizacyjnych OHP: Jan Golinowski (kowal z CKiW OHP w Oleśnicy), Dariusz Ladwiniec (kucharz z ECKiW OHP w Roskoszy), Regina Różnowicz (cukiernik z ECKiW OHP w Roskoszy), Rafał Romanowicz (stolarz współpracujący z ECKiW OHP w Roskoszy), Ernest Woźniak (strzecharz współpracujący z ECKiW OHP w Roskoszy), Ewa Nowosielaska (emerytowany kucharz z ECKiW OHP w Roskoszy), Halina Czajkowska (piekarz z CKiW OHP w Oleśnicy), Sebastian Gazda (instruktor robót wykończeniowych z OSiW OHP w Zamościu) oraz sześciu pełnoletnich uczestników OHP z ECKiW w Roskoszy: Katarzyna Olszewska, Paulina Kondera, Kacper Czemierowski, Rafał Gajda, Mateusz Żuk i Przemysław Sawoniuk w rolach kucharzy, pracowników budowlanych i cukierników.

Premiera programu odbędzie się w piątek, 20 marca, o godz. 20.35 w TVP1.

W programie zasygnalizujemy możliwości realizacji przysposobienia zawodowego prowadzonego przez OHP dla młodzieży z problemami w realizacji standardowego cyklu nauki.

Zobaczymy trudne zmagania głównych bohaterów, z samym sobą, przeszłością, walkę o odzyskanie pewności siebie, uświadomienie sobie swoich wad, samoakceptację, a w końcu wejście na drogę zmian. Są to zagadnienia spójne z elementami procesu wychowawczego OHP.

Zapraszamy do obejrzenia‼️

Pierwszy odcinek w piątek 20 marca 2020 roku o godz. 20:35 w TVP1, powtórki programu w niedzielę o g. 17.30.