Poznajemy włoską kulturę

                Projekt: „Praktyki zagraniczne skrzydłami w wejściu na rynek pracy”, numer umowy POWERVET-2020-1-PL01-KA102-080417 : Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego  w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

 

Zakończyły się zajęcia kulturowe w których uczestniczyła młodzież 13-2 Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Jędrzejowie wyjeżdżająca w najbliższym czasie do Włoch w ramach projektu POVERVET-2020-1-PL01-KA102-080417 ,,Praktyki zagraniczne skrzydłami w wejściu na rynek pracy”.                                                                                                                

Dla wszystkich był to pierwszy kontakt z włoską kulturą, architekturą i kuchnią.  W ramach zajęć przygotowanych w formie prezentacji multimedialnej przez prowadzącego pana Jacka Habel, uczestnicy poznali historię i obyczaje Włoch.  Oprócz ogólnej wiedzy na temat symboli narodowych, gospodarki, aktualnych informacji dotyczących zasad i ograniczeń na terenie Italii, młodzież poznała również zabytki oraz narodowe dania kuchni włoskiej.  Duże zainteresowanie wzbudziły tradycje i obyczaje mieszkańców Włoch, obyczaje kulinarne, system organizacji pracy, wielokulturowość.  Wszyscy  uczestnicy byli bardzo zadowoleni z zajęć przygotowania kulturowego , które dały im wiedzę teoretyczną na temat Włoch.

Fot.1 – 4 Uczestnicy w trakcie zajęć kulturowych.

Autor tekstu i zdjęć-Iwona Chojnacka