POZNAJEMY HISTORIĘ STARACHOWIC – GRA TERENOWA

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Starachowicach aktywnie spędziła popołudnie w dniu 19.09.2019 r. uczestnicząc we wspólnej zabawie.  Wychowawca, pani Ela Kordecka przygotowała bieg na orientację, którego  celem było poznanie historii i topografii Starachowic.

Uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy. Każda z nich otrzymała mapkę z wytyczoną trasą oraz wskazówki, które miały pomóc w odkrywaniu miejsc związanych z historią miasta. Należało odszukać  Wielki Piec w Muzeum Przyrody i Techniki,  Pomnik upamiętniający wyzwolenie więźniów AK w 1942 roku, „ Szlakowisko”  i kadź służącą do wywozu szlaki oraz Krzyż Katyński. Na każdym przystanku ukryta była informacja, dotycząca zakresu zadania. Młodzież  z zaangażowaniem wykonała wszystkie zadania. W czasie biegu na orientację młodzieży służył również z pomocą wychowawca pan Mieczysław Rosiński. Najlepsi zostali nagrodzeni słodyczami.

Tego typu zajęcia to nie tylko ciekawie spędzony czas ale także rozwój umiejętności poznawczych, nauka współpracy w grupie, ćwiczenie odpowiedzialności za powierzone zadania, oraz motywacja do aktywności fizycznej.

Fot. Uczestnicy podczas biegu na orientację

 

Autor tekstu: Ela Kordecka

Autor zdjęć: Mieczysław Rosiński