„PIĘKNYM BYĆ, SOBĄ BYĆ” – WIZYTA W SALONIE FRYZJERSKIM „METAMORFOZA” W STARACHOWICACH

Bieżący tydzień jest bardzo aktywny dla uczestników starachowickiego Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP. Oprócz wielu wyjazdów i spotkań, mieli oni także okazję spotkać się z panią Martą Bzymek, właścicielką salonu fryzjerskiego „Metamorfoza”.

W środę 15 maja, kilkuosobowa grupa młodzieży wraz z wychowawcą panią Eweliną Lewkowicz odwiedziła salon. Zakład pani Marty zdobył pierwsze miejsce w plebiscycie gazety ”Echo Dnia” w kategorii Salon Fryzjerski Roku 2019 i cieszy się niemałym powodzeniem w mieście. Dziewczęta i chłopcy z ciekawością wysłuchali cennych rad pani Marty, poprosili o wskazówki dotyczące farbowania i doboru fryzur. Ponadto, wystąpili jako modele, gdyż oprócz mini wykładu fryzjerskiego, właścicielka salonu zaprezentowała swoje praktyczne możliwości.

Bardzo miło jest mi dziś gościć młodzież z OHP. Mam nadzieję, że przekazane informacje, wiedza i ciekawostki z dziedziny fryzjerstwa okażą się przydatne w przyszłości, przy planowaniu swojego wizerunku. Bez względu na to, ile ma się lat, warto zwrócić uwagę na reguły i zasady panujące w szeroko pojętym pojęciu piękna. Piękne włosy to nie tylko ładna, twarzowa fryzura, ale przede wszystkim pielęgnacja, kompleksowe dbanie o włosy, odpowiednie stylizowanie. Warto wyglądać naturalnie, nie udawać, że jest się słynną aktorką z ekranu telewizyjnego – powiedziała pani Marta Bzymek, właścicielka „Metamorfozy”.

Młode dziewczęta i chłopcy w wieku szkolnym chcą wyglądać jak ich idole z kolorowych gazet i TV, gubiąc przy tym swoje wewnętrzne atuty, ignorując zagrożenia. Wizyta w „Metamorfozie” to jeden z punktów programu pt. „Pięknym być, sobą być”, realizowanego w OSiW OHP, którego zadaniem jest próbą pokazania wychowankom, co można zrobić, aby uzewnętrznić swoje ja, pokazać swoją oryginalność i czuć się dobrze we własnym ciele.

Autor tekstu i zdjęć: Ewelina Lewkowicz