PASJE NASZYCH WYCHOWANKÓW: WARSZTATY TEATRALNE

Pasja – coś, co dodaje energii, wzbogaca osobowość i zapewnia ciągły rozwój. Na tych, co mają pasję patrzymy z ciekawością i może trochę z zazdrością. To właśnie oni zarażają optymizmem i radością życia, mogą mówić o swoich zainteresowaniach godzinami. Warto z nich brać przykład. Kto wie – może będzie to cudowny początek czegoś naprawdę wielkiego? Wśród uczestników Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach jest mnóstwo młodzieży, która posiada jakąś pasję. Dziś przedstawiamy Wiktorię Kozerę, której pasją jest aktorstwo.

– Od dziecka marzę o aktorstwie. Oglądam dużo filmów, przedstawień teatralnych, czytam sztuki, monodramy. Chciałabym pójść w tym dalej i rozwijać się. Nie wstydzę się być na scenie, płakać, czy śmiać się do widowni. Dla mnie moja pasja to jest to COŚ, że kiedy to robisz, to czujesz, że żyjesz pełnią życia. Daje ona radość, wzbudza pozytywne uczucia i emocje oraz ładuje akumulatory – mówi Wiktoria.

Nasza wychowanka uczęszcza do klasy II A kucharz w ZSZ nr w Starachowicach. Wiktoria udziela się w kółku artystycznym „Camerato”, prowadzonym przez wychowawcę panią Ewelinę Lewkowicz, a także uczestniczy w warsztatach teatralnych i recytatorskich odbywających się w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach. W miniony poniedziałek, 7 października, mogliśmy nieco „podejrzeć” jej zajęcia aktorstwa z teatrologiem, panią Moniką Kowalczyk-Kogut.

Autor tekstu i zdjęć: Ewelina Lewkowicz