MONITORING STAŻU ZAWODOWEGO W BUSKU–ZDROJU

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Busku – Zdroju trwa realizacja projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” współfinansowanego przez Unię Europejską, wdrażanego w ramach Programu „Gwarancje dla młodzieży”. Ostatnim etapem wsparcia w ramach projektu jest realizacja 3-miesięcznych staży zawodowych, które  stanowią kluczowy element tzw. Gwarancji dla młodzieży.

31 października 2019 roku opiekunka grupy z buskiego Młodzieżowego Centrum Kariery monitorowała staż w „Firmie Handlowo – Usługowej Katarzyna Zdziebko”.

W zawodzie kelnera kształci tam swoje umiejętności uczestnik projektu „OSDZ – YEI” – Adam Dubielewicz. Stażysta rozpoczął staż 6 sierpnia, a więc zdążył już nabyć wiele cennych w zawodzie kelnera umiejętności praktycznych.

Adam potrafi przygotować stanowisko pracy zgodnie z zasadami higieny, polerować sztućce i szkło do podawania posiłków i napojów, umie przyjmować i rejestrować zamówienia konsumenckie, serwować potrawy i napoje, prowadzić rozmowę z gościem,  prezentować ofertę oraz doradzać odpowiedni asortyment potraw i napojów. Posiada umiejętność nakrywania stołów do codziennej obsługi oraz przygotowania sali, stołów i dekoracji.
Stażystę wspiera opiekunka stażu  – pani Katarzyna Zdziebko,  służąc Adamowi wparciem i pomocą w każdej, wymagającej tego sytuacji.

Fot. Adam podczas pracy

 

Autor tekstu i zdjęć:  Elżbieta Ścióg