MŁODZI REDAKTORZY W OSIW W STARACHOWICACH

gazetka ścienna „Witaj w naszym świecie”. W piątek, 6 grudnia, redakcja, w skład której wchodzi Wiktoria Kozera i Bartłomiej Grunt, zorganizowała swoją pierwszą ekspozycję pt. „Nigdy nie jest za późno, aby zacząć wierzyć w Świętego Mikołaja”.

Inspiracją do realizacji pomysłu gazetki było dzisiejsze spotkanie z dziećmi w ramach obchodów dnia Świętego Mikołaja. Po występie dzieci wręczyły nam swoje obrazki i chcieliśmy pokazać je wszystkim. Udzielam się w grupie Camerato , kole plastycznym i fotograficznym, często biorę udział w przeróżnych akcjach i wydarzeniach artystycznych. Pomyślałam sobie, że warto byłoby to udokumentować dla koleżanek i kolegów z internatu Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP – wyjaśnia Wiktoria Kozera, uczestniczka naszego ośrodka, przewodnicząca Klubu Aktywnych ŚWK.

Podobnie jak koleżanka, jestem zaangażowany w kulturalne i społeczne życie starachowickiego ośrodka OHP i jest to dla mnie metoda na spędzanie wolnego czasu, która daje mi mnóstwo wrażeń. Tworząc z Wiktorią tę gazetkę chcę pokazać świat młodzieży moimi oczyma. Mam nadzieję, że to spodoba się wszystkim, a może nawet zachęci do pozytywnych działań  – powiedział Bartłomiej Grunt.

Nasi młodzi wychowankowie będą publikować swoje prace dziennikarskie, zdjęcia i recenzje, pod okiem wychowawcy pani Eweliny Lewkowicz. Planują także konkursy.

Autor tekstu i zdjęć: Ewelina Lewkowicz