KONKURS „MOJA DROGA DOKARIERY.PL” W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

W dniu 11 października br. grupa uczestników OHP będących  uczniami pierwszych klas w Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych im. W. ”Oseta” Wasilewskiego  w Skarżysku-Kamiennej wzięła udział w spotkaniu, na którym pracownik ŚWK OHP w Kielcach pani Monika Siwonia-Armata  przedstawiła i omówiła  funkcjonowanie Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży – ECAM i strony dokariery.pl. Uczniowie zapoznali się z platformą ECAM, której głównym zadaniem jest wsparcie młodzieży w procesie edukacji oraz wejścia na rynek pracy.

Strona Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży wzbudziła  zainteresowanie wśród młodzieży. Uczniowie byli zainteresowani usługami doradztwa i poradnictwa zawodowego oferowanymi bezpłatnie przez OHP oraz  możliwością bezpłatnego dokształcania się  na kursach zawodowych i kwalifikacyjnych. Poznali wszystkie rodzaje usług oferowane  przez Ochotnicze Hufce Pracy oraz zapoznali się z  możliwościami jakie oferuje  strona do kariery.pl m.in. wyszukiwarką ofert pracy, ciekawą bazą artykułów tematycznych.
Na zakończenie spotkania młodzież wypełniła  test wiedzy na temat ECAM i strony www.dokariery.pl.

Uczniowie, których wiedza na temat ECAM-u była na najwyższym poziomie otrzymali nagrody w postaci gadżetów z logo ECAM i dokariery.pl oraz gadżety przekazane na konkurs przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Autor tekstu: Monika Siwonia-Armata