„Kameleon” u seniorów z programem patriotycznym

           Grupa artystyczna „Kameleon” z OHP gościła u seniorów w starachowickim DPS korzystając z zaproszenia dyrektor  Anety Świercz – prezentując program artystyczny „Polskie drogi do niepodległości”. Dla młodzieży  wizyty u seniorów to duże przeżycie, o którym się rozmawia, wymienia opinie i poglądy, często na łamach mediów społecznościowych.

Zamieszczane artykuły i fotografie z występów w środowisku lokalnym są powodem coraz większej popularności grupy i poszerzania  się kręgu odbiorców działalności artystycznej.

Nowy program dotyczący odzyskania niepodległości zaprezentowany seniorom wzruszał i bawił. Akademia z aktywnym udziałem mieszkańców DPS śpiewających pieśni patriotyczne i legionowe, to swoisty przykład ciągłości pokoleniowej i kulturowej. Natomiast każdy kolejny dla młodych aktorów  występ, to nauka scenicznej swobody i pokonywania tremy.

Akademię w DPS na „Orłowie” u seniorów zorganizował  opiekun grupy – Maciej Górski, a występowali: Amelka Matejska, Oliwka Zielonka, Paulina Stefańska -śpiew, Wiktoria Bernaciak, Maciek Marzec i Maciek Grunt. Tradycyjnie grupę wsparła wokalnie absolwentka Milena Ryś, śpiewająca piosenki patriotyczne.

Żegnani oklaskami, wzruszeniami i ciepłymi spojrzeniami opuszczaliśmy starachowicki DPS z poczuciem satysfakcji z występu który sprawił tak wiele radości i wzruszeń – wartości bezcennych w każdym wieku.

Dziękując za występ i zapraszając na kolejne – dyrektor DPS Aneta Świercz podkreśliła, że przez pandemię seniorom bardzo brakowało spotkań z artystyczną młodzieżą.

Autor tekstu: Maciek Górski

Autor zdjęć: młodzież z „Kameleona”