JEDNOSTKI CEIPM NA TARGACH PRACY W PLENERZE

W środę 12 września br. na kieleckim Rynku jednostki Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Kielcach uczestniczyły w ostatnich w tym roku, plenerowych Targach Pracy. Przedsięwzięcie zorganizował Miejski Urząd Pracy w Kielcach.

CEiPM w trakcie Targów Pracy reprezentowały jednostki: Młodzieżowego Biura Pracy, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Kielcach. Pracownicy MBP w Kielcach przygotowali oferty na stanowiskach: pracownik inwentaryzacji, konsultant telefoniczny, sprzedawca, kelner, pomoc kuchenna, pracownik myjni, magazynier, kolporter ulotek, pracownik produkcji. Na miejscu można było dopytać pośrednika pracy o szczegóły dotyczące ofert pracy oraz wypełnić ankietę poszukującego pracy. Zainteresowani mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcami zawodowymi MCK i MCIZ w kwestiach dotyczących opracowania dokumentów aplikacyjnych oraz odpowiedniego przygotowania się na rozmowę z pracodawcą. Dla osób poszukujących pracy przygotowano  broszury i ulotki informacyjne. Zachęcano do korzystania z bogatej oferty ŚWK OHP w zakresie: szkoleń, pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego, projektów unijnych, ofert EURES oraz portalu ECAM.

Swoją ofertę przygotował również 13-3 Hufiec Pracy w Kielcach. Wychowawcy reprezentujący Hufiec zachęcali młodzież oraz rodziców do korzystania z szerokiej oferty zawodów oraz kontynuowania nauki w wybranym zawodzie w kieleckiej jednostce.

Poszukujący pracy w czasie targów mogli wybierać spośród 800 miejsc pracy. Obok pracodawców, swoją ofertę zaprezentowały firmy szkoleniowe oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Pan Dawid Tobiasz – Dyrektor CEiPM w Kielcach udzielał wywiadów dla Radia Kielce oraz Meloradia, wspominając o aktualnych ofertach pracy OHP, o możliwym bezpłatnym wsparciu doradców zawodowych i pośredników pracy, a także o ofercie bezpłatnych szkoleń.

Autorzy tekstu: Anna Kuchta, Alina Kwiatkowska, Magdalena Szczepańczyk

Autorzy zdjęć: Ewelina Jabłońska, Marta Zębala, Paulina Gębska