„EKO DRUŻYNA 2” W TERENIE

 

W ramach warsztatów plenerowych uczestnicy projektu z 13-5 Hufca Pracy w Końskich, realizowanego z Europejskiego Korpusu Solidarności pod nazwą  „Patrol ekologiczny”, wyruszyli w teren i w miejscowościach Doliny rzeki Czarnej i obrzeżach ostoi Natura 2000 wybierali odpowiednie drzewa do zawieszenia budek dla nietoperzy  oraz umieszczenia  gniazd dla bociana, orlika krzykliwego i orła bielika.

„Super, ze wreszcie piękna pogoda, że można pomimo natłoku zajęć w szkole pod koniec roku szkolnego wygospodarować trochę czasu na ważne dla nas działania.

Po wstępnym wytypowaniu drzew musimy jeszcze uzyskać  zgodę Nadleśnictwa, i przystąpić do realizacji zadania. Z uwagą wysłuchaliśmy  wskazówek i praktycznych rad związanych z bezpieczeństwem, które będą dla nas przydatne podczas zawieszania i montowania gniazd dla przyszłych siedlisk ptaków.” – mówili uczestnicy warsztatów.

Projekt zakłada wykonanie zadań dla obszaru Rzeki Czarnej Koneckiej  z zakresu czynnej ochrony przyrody, które służyć będą ochronie fauny oraz  zachowaniu i zwiększeniu bioróżnorodności w ostoi Natura 2000.

 

Fot. Eko Drużyna w terenie

 

 

 

Autor tekstu i zdjęć: Elżbieta Szewczuk