DALSZE LOSY ABSOLWENTÓW OHP W STARACHOWICACH

Z perspektywy czasu dowiadujemy się , jak różnią się historie zawodowe oraz osobiste naszych absolwentów. Organizowane spotkania zawsze dają radość , gdy podopieczni odnajdują w swoim życiu właściwą drogę.

15 lutego 2024r. w ramach akcji ,, Zima z OHP ,, na zaproszenie pośrednika pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Starachowicach Agnieszki Makoskiej, Anna Rosińska – kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania spotkała się z grupą absolwentów, gdzie miłym akcentem dla wszystkich okazało się spotkanie z Małgorzatą Kozieł – absolwentką w zawodzie kucharz, młodą , energiczną i szczęśliwą mamą oraz z osobami realizującymi swoje oczekiwania lub potrzebujących wsparcia na drodze zawodowej.

Do omówienia historii własnej drogi zawodowej dołączyły się instruktorki fryzjerstwa Joanna Rychta oraz Katarzyna Osińska, które przedstawiły liczne argumenty przemawiające za ciężką pracą, dające w przyszłości oczekiwane efekty.

Pośrednik pracy zaproponowała absolwentom aktualne oferty pracy, propozycję wybranych kursów oraz po wysłuchaniu oczekiwań młodzieży wskazała najlepszą drogę do pracodawców lokalnego rynku pracy.

Miłym akcentem pomimo zmieniających się czasów jest obserwowanie w jaki sposób młody człowiek potrafi wiązać naukę z pracą i dodatkowo z wychowaniem.

 

Autor tekstu : Agnieszka Makoska

Zdjęcia : Aneta Gulba