AKCJA „FERIE Z OHP” – CZYLI MARATON FILMOWY W HP SANDOMIERZ

                  Ferie to czas relaksu i odpoczynku od codziennych obowiązków. Wtedy często zastanawiamy się jak można je efektywnie wykorzystać. Dlatego ważne jest aby ferie wcześniej odpowiednio zaplanować, żeby mogły być dobrze spędzonym czasem pełnym ciekawych doświadczeń i wyjątkowych atrakcji.

            Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszej młodzieży 19.02.2024 r. w HP Sandomierz został zorganizowany maraton filmowy, aby nasi uczestnicy jeszcze bardziej się zintegrowali, wspólnie spędzając czas podczas ferii zimowych. Celem spotkania było nie tylko zapewnienie młodym ludziom rozrywki, ale również wzbudzenie ich entuzjazmu do sztuki filmowej, oraz ukazanie pozytywnych postaw bohaterów filmowych, z których młodzi ludzie mogą czerpać przykład. Z listy filmów do wspólnego oglądania, młodzież ostatecznie wybrała: „Cały on” i „Top Gun”. Przedstawione filmy zwróciły uwagę młodzieży na kilka aspektów, w tym: zagrożenia jakie niosą social media, gdzie szukać prawdziwej przyjaźni?, dlaczego warto stworzyć zgrany zespół?, czym kierować się w życiu i jakie wartości są najważniejsze?.

              Podczas seansów odwiedził nas wyjątkowy gość ks. Dariusz Jarliński, duszpasterz ŚWK OHP. Kapelan z chęcią przyłączył się do naszych atrakcji i z zaciekawieniem oglądnął jedną z propozycji filmowych. Dla umilenia seansu dla młodzieży został przygotowany również poczęstunek w postaci pysznej pizzy.

                   Odpoczynek jest ważny, aby utrzymać zdrowie psychiczne i fizyczne, dlatego mamy nadzieję że maraton filmowy był dla naszych wychowanków mile spędzonym czasem.

Foto 1-4.: Młodzież podczas oglądania filmów

Autor tekstu i zdjęć: Katarzyna Kwiatkowska, Monika Kozakiewicz,